Úvodní stránka Senát
Slovo o volebním obvodě
 


Cítím se tu doma

Narodil jsem se v r. 1941 v Kladně, vyrůstal jsem v matčině rodišti, na Moravském Slovácku. V Praze žiji od šesti let a mám Prahu, zejména tu starou, hodně rád. Ale nechtěl bych být „pražským politikem“. Mrzí mě pražská namyšlenost. Jsem Čech a je mi málo být jen Pražákem.

Mnozí Pražáci si opravdu myslí, že život jinde se podobá jejich životu. Nedovedou si představit, že kupříkladu ve Vápenném Podole někteří lidé vstávají ve tři čtvrtě na čtyři, jdou několik kilometrů pěšky k autobusu, pak popojedou vlakem a tři čtvrti hodiny čekají, až otevřou vrátnici jejich podniku v Pardubicích.
Lidé ve městech poslední dobou zapomínají, z čeho se rodí bohatství země: zapomínají, že se rodí z práce a ne jen z úřadování, že se rodí také z obdělávání země a ne jen z daňového poradenství.

Nemám venkovskou chalupu, do jaké se lidé z měst, zmožení jeho přeplněností a provozem, utíkají za osvěžením. Nepodléhám proto iluzi, že život na venkově je něco jako víkend na chalupě. Život na venkově není vůbec lehký. Lidé si tu zasluhují žít lépe, o tom jsem pevně přesvědčen.

Cítím se už tady, na Chrudimsku a na Havlíčkobrodsku, doma. Doma je člověk tam, kde si bere za své starosti svých bližních. Kde se o ně chce dělit. A pracovat, aby jich ubylo.  Zpet  

Code by NMS Dev